Atrakcje

Zieleniec ze względu na swoje położenie jest świetnym miejscem na zwiedzanie Ziemi Kłodzkiej.
Nie będziesz się nudził

Wszystko w jednym miejscu

Campo Resort ze względu na swoje położenie jest świetnym miejscem na wypady do okolicznych atrakcji

01.

Wieże widokowe

W okolicy Zieleńca znajduje się wiele wież widokowych, z których rozprzestrzenia się piękna panorama na Masyw Śnieżnika, góry Orlickie, Bystrzyckie, Stołowe i wiele więcej. Wieża na Jagodnej (977 m n.p.m.), Orlicy (1084 m n.p.m.) czy na szczycie Wielkiej Desztnej (1115 m n.p.m.) to miejsca, które warto odwiedzić.

02.

Torfowisko pod Zieleńcem

To tajemnicze i dzikie miejsce przyciąga turystów o każdej porze roku. Unikalną florę i faunę znajdującą się w rezerwacie przyrody można podziwiać idąc zielonym szlakiem z Zieleńca do Polanicy-Zdroju. Czy wiesz, krajobraz torfowiska porównuje się do tajgi syberyjskiej czy tundry arktycznej? Najlepiej przekonać się o tym samemu!

03.

Błędne skały

To miejsce po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy. Lepiej trzymać się wyznaczonej ścieżki bo naprawdę można się zgubić! Skalny labirynt, który powstał w wyniku erozji spowodowanej przez wiatr i wodę, robi ogromne wrażenie. Ciekawostką jest to, że kręcone tu był sceny między innymi do „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”.

04.

Wędrówki piesze

Okoliczne góry dają ogrom możliwości zwiedzania! Znajduje się tu wiele krótszych i mniej wymagających szlaków, które są idealne dla rodzin z dziećmi. Natomiast na tych, którzy chcą spróbować zdobyć Koronę Gór Polskich, w okolicy znajduje się aż 9 jej szczytów (trzy w zasięgu ręki, kolejne sześć w zasięgu godzinnej przejażdżki samochodowej).

05.

Trasy rowerowe

Nie można zapomnieć o różnorodności tras rowerowych, jakie znajdują się na tych terenach. Liczne trasy szosowe, MTB i Singletrack Glacensis co roku przyciągają amatorów jazdy na dwóch kołach. Jeśli chcesz przyjechać z własnym sprzętem rowerowym – nie ma problemu! Bezpiecznie schowasz go w prywatnej rowerowni.

06.

Family Bike Park

Rodzinny park rowerowy, który znajduje się na stokach Gryglówki i Nartowamy oferuje 5 tras o łącznej długości 10 km. Są one zróżnicowane pod względem trudności, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierając się na taką przygodę pierwszy raz, na miejscu można wypożyczyć rower i skorzystać ze szkolenia, które oferuje Family Bike Park

07.

Twierdza Srebrna Góra

To jedna z największych atrakcji Dolnego Śląska przyciąga miłośników historii i przyrody. Twierdza srebrnogórska jest nie tylko największą górską twierdzą w Europie, ale i najwyżej położoną. Co więcej, w 2014 roku zyskała status pomnika historii.

08.

Pijalnie wód mineralnych

Niezależnie od pory roku, warto odwiedzić pobliskie pijalnie wód mineralnych – w Dusznikach Zdrój, Kudowie Zdrój lub Polanicy Zdrój. Pijalnie przyciągają swoją wodą o walorach leczniczych i smakowych. Na dodatek znajdują się w pięknych parkach zdrojowych, którymi można spacerować, podziwiać przyrodę i architekturę.

09.

Stajnia Gryglówka

Zieleniec to miejsce dla miłośników sportu. Zimą szusowanie na stoku i biegówki, a latem górskie wędrówki, jazda na rowerach, a nawet… Jeździectwo! Jedyne w swoim rodzaju Stajnia Gryglówka* to miejsce, gdzie pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej możesz poznać Zieleniec z zupełnie innej perspektywy – końskiego grzbietu.

10.

Jaskinia Niedźwiedzia

To jedna z najdłuższych i najgłębszych jaskiń w Polsce. Trasa turystyczna jest odpowiednio oświetlona i przygotowana. Można w niej podziwiać okazałe stalaktyty, stalagmity, stalagnaty, misy martwicowe oraz draperie naciekowe. Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie jest uznawana za jedną z najpiękniejszych w całym kraju.

11.

Disc Golf Park

Jeśli lubisz golfa i frisbee to musisz odwiedzić Disc Golf Park. Latem na stoku Gryglówki i Winterpolu znajduje się 10 specjalnych „dołków”, do których musisz trafić dyskiem z odległości 50-150 m, rzucając jak najmniej razy. Ta bezpłatna atrakcja (wymagana jest jedynie kaucja za wypożyczenie dysku), to świetny sposób na spędzenie wolnego popołudnia z rodziną.

12.

Masarykova Chata (Czechy)

Planując wycieczkę na Wielką Desztną, obowiązkowo trzeba zrobić przystanek w Masarykovej Chacie – czeskim schronisku położonym na zboczu Šerlicha. Na jego terenie znajduje się restauracja, w której można spróbować dania kuchni czeskiej i specjały z dziczyzny.

13.

Ścieżka w obłokach (Czechy)

Marzy Ci się spacer w chmurach? W takim razie musisz odwiedzić to miejsce! Ścieżka w obłokach to atrakcja przyciągająca miłośników przyrody i adrenaliny niezależnie od pory roku. Tuż obok znajduje się Sky Bridge 721 – najdłuższy most wiszący dla pieszych na świecie! Czy odważysz się przejść po 721-metrowej kładce, 95 metrów nad ziemią?

14.

Skalne Miasto Adrspach (Czechy)

Największe skalne miasto w Czechach, to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Wędrówka szlakiem turystycznym, rejs łódką po krystalicznie czystym jeziorze, Wielki Wodospad, Głowa Cukru, Mysia Dziura, Gromowy Kamień, Brama Gotycka – to tylko kilka z zapierających dech w piersiach atrakcji, jakie czekają na Ciebie w tym mieście!

15.

Artamon

Kompleks tenisowo-sportowy położony w małej, pięknej miejscowości Bukovice, to miejsce dla fanów wszelkiego rodzaju sportów. Oprócz tenisa można grać w siatkówkę, piłkę nożną, badmintona, siatkówkę plażową lub poćwiczyć na siłowni. Dodatkowo w tym roku planowane jest otwarcie mini pola golfowego.

REZERWACJA

Chcesz dokonać rezerwacji?

lub zadzwoń

+48 604 329 000

Scroll to Top